RN
TwitterFacebook

Półkolonie parafialne w Małym Płocku [FOTO]

W pierwszym tygodniu wakacji  zostały zorganizowane parafialne półkolonie dla dzieci w Małym Płocku. Uczestniczyło w nich 40 osób. Gry, zabawy i ciekawostki pozwoliły dzieciom aktywnie wypoczywać blisko domu.

Przygotowano program mający na celu integrację dzieci w wymiarze: duchowym bo każdy dzień rozpoczynał się i kończył wspólną modlitwą; intelektualnym, bo dzieci brały udział w grach i zabawach aktywizujących umysł, poznawały historię Warmii i Mazur, uczestniczyły w spotkaniach ze służbami czuwającymi nad naszym bezpieczeństwem; artystycznym bo odbywały się zajęcia plastyczne oraz fizycznym bo miały miejsce zajęcia sportowe na wizyta w parku linowym.
Aby nie marnować dnia, półkolonie rozpoczęły się poranną Mszą Świętą. Pierwszego dnia wybraliśmy się do stolicy aby m.in. uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ratowników medycznych pt. „Bezpieczny Starszak”, aktywnie spędzić czas w dwupoziomowej sali zabaw dla dzieci i rodziców oraz obejrzeć wzruszający film “Aladyn” o sile miłości, przyjaźni i rodziny..

Kolejne dwa dni to podróże do  Parku zabawy i edukacji w Gierłoży oraz Parku Linowego niedaleko Białegostoku. Mimo wakacji był to czas edukacji poprzez odwiedziny Parku Miniatur, Grodziska, Strzelnicy Rycerskiej, Polany Legend i Baśni a także Strefy Nauki z ponad 30 urządzeń edukacyjnych, z różnych dziedzin nauki. Wystarczyło czasu i sił do zabawy w Stefie Zabaw Bez Limitu oraz przejście wielu tras w parku linowym.

Czwarty Dzień rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi z gliną. Było to możliwe dzięki życzliwości i gościnności pani Ewy -prowadzącej nasze zajęcia. Czas było urozmaicony zabawą i grami podwórkowymi, a pod koniec dnia miało miejsce spotkanie ze strażakami z Ochotnicza Straż Pożarna z Małego Płocka. Czwartek był również dniem zakończenia Oktawy Bożego Ciała więc wspólnie uczestniczyliśmy we uroczystej , wieczornej Mszy Świętej z specjalnym błogosławieństwem dzieci.

Parafialne półkolonie zakończyły się rozgrywkami sportowymi prowadzonymi przez panią Alę i spotkaniami z ciekawymi i wartościowymi ludźmi. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie, którzy przypomnieli,  jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, a siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo,  opowiadając o poruszającej historii francuskiego kapłana wrażliwego na potrzeby ubogich oraz wyjątkowym objawieniu Matki Bożej i Cudownym Medaliku Niepokalanego Poczęcia.

Po raz kolejny już udało się zorganizować wakacyjny wypoczynek dla dzieci z naszej małopłockiej parafii. Jego celem było jak zawsze radosne spędzenie czasu blisko Pana Boga i pogłębienie relacji przyjaźni z Nim oraz drugim człowiekiem. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom za zaangażowanie w organizację wyjazdu. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim kapłanom, klerykowi, wychowawcom wolontariuszom, którzy przez pięć dni poświęcili swój wolny czas dzieciom.

Rodzice / fot. parafia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =