RN
TwitterFacebook

Pomoc, która cieszy. Bal charytatywny Szkolnych Kół Caritas [FOTO]

“Na leśnej polanie” – to motyw przewodni XII Balu Charytatywnego Szkolnych Kół Caritas. Zabawa po raz trzeci została zorganizowana w murach Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

W każdej szkole stawiającej na krzewienie w młodzieży altruistycznych postaw i wartości powinny znaleźć się czas i miejsce na takie wydarzenia. Szacunek do drugiego człowieka i takt uczynią tych ludzi ambasadorami moralności w wielkim świecie, który przed nimi – podkreśla dyrektor Bogumiła Olbryś.

W balu wzięli udział wolontariusze parafialnych i szkolnych zespołów Caritas wraz z opiekunami, łącznie około 200 osób. Przyjechali między innymi z Miastkowa, Szczuczyna, Łap. Przytuł. Celem głównym była zbiórka pluszaków i innych zabawek, które zostaną przekazane chorym dzieciom w placówkach leczniczych diecezji łomżyńskiej w ramach Światowego Dnia Chorego. Prawdziwie kocha Boga tylko ten, kto miłuje drugiego człowieka. Oznaką tej miłości są bardzo konkretne i widoczne czyny – mówi ks. Marcin Loba, zastępca dyrektora Caritas naszej diecezji. Młodzi rozpoczęli wydarzenie wspólnym polonezem, były również warsztaty tańca, zawody sportowe i animacje integracyjne. Nigdy nie zapomnę zbiórki Bożonarodzeniowej dla dzieci niepełnosprawnych i podopiecznych z Domu Dziecka. Zadowolenie tych osób, gdy je odwiedziliśmy. Uśmiech, łzy, radość – takie momenty zostają w tobie do końca życia – mówi Weronika, wolontariuszka i uczennica łomżyńskiej „Wety”.

W naszej diecezji działa około 300 parafialnych i szkolnych zespołów Caritas. Polskie obchody Światowego Dnia Chorego odbywają się 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji rokrocznie wierni mają okazję wysłuchać orędzia papieskiego kierowanego do całego świata. W ubiegłym roku Ojciec święty Franciszek skupił się na postaci Maryi, akcentując jej czułość, delikatność i wytrwałość jako wzór cnót dla wszystkich sprawujących opiekę nad potrzebującymi.

pd 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *