TwitterFacebook

Ponad 10 lat integracji. Mikołajki w Szkołach Katolickich [FOTO]

Słodkie poczęstunki, konkursy z nagrodami, bańki mydlane i przebieranki – to tylko wybrane atrakcje, które czekały na uczestników Mikołajek integracyjnych organizowanych między innymi przez łomżyńskie Szkoły Katolickie.

Od ponad 10 lat pod jednym szkolnym dachem spotykają się uczniowie łomżyńskiego „Katolika” i osoby niepełnosprawne z pobliskich placówek opieki. Idea się nie zmienia – podkreśla Bożena Śliwowska, dyrektor Szkół Katolickich

– Początki były skromne. Zapraszaliśmy do naszej małej sali gimnastycznej dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Gdy udało się przeprowadzić remont auli, stworzyliśmy warunki dla kolejnych zaproszonych i poszerzyliśmy grono gości. Wydarzenie jest istotne dla całej szkolnej społeczności i zapewniam, że nasi uczniowie czekają na to wydarzenie z niecierpliwością. 

Część artystyczną przygotowała młodzież Szkół Katolickich. Uczniowie zadbali również o poczęstunek i upominki, udekorowali salę i zadbali o kostiumy.

– Wraz z klasą przygotowaliśmy cały apel mikołajkowy. Byli z nami podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Łomży i Kownat. Przyłączyli się również wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach. Traktujemy nasze spotkanie serdecznościowo, jest to również możliwość pokazania talentów. Zbliżają się Święta. Najważniejsze to wspierać się wzajemnie i nie dzielić ludzi na lepszych, gorszych itd – mówi uczennica Martyna Borawska

W Mikołajkach integracyjnych wzięło udział ponad 100 osób. Gościem specjalnym była wokalistka Beata Orbik.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *