RN
TwitterFacebook

Ponad 50 mln złotych na rozwój subregionu ostrołęckiego

51 milionów złotych na inwestycje trafi do subregionu ostrołęckiego w bieżącym roku. To za sprawą dofinansowania jakie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, planuje przeznaczyć na rozwój tego obszaru.

Na modernizację i budowy dróg, doposażenie i remonty w placówkach służby zdrowia i instytucjach kultury, władze Mazowsza przeznaczą w tym roku jedną trzecią budżetu. – Nie zabraknie także środków na programy wsparcia dla samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, mazowieckich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych czy renowację zabytków – powiedział dziś (20.02) w Ostrołęce Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Na rozbudowę, modernizację i budowę dróg w subregionie ostrołęckim samorząd województwa mazowieckiego chce wydać ponad 48,5 miliona złotych.

Wśród największych inwestycji drogowych planowanych tym roku są:
– przebudowa drogi wojewódzkiej nr 694, Przyjmy – Brok w Małkini Górnej – 9,8 mln zł.
– rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544, Przasnysz – Ostrołęka na terenie gminy Krasnosielc – 2 mln zł + 6 mln zł w 2020 roku.
– przebudowa drogi wojewódzkiej nr 618, Gołymin – Wyszków – 18 mln zł.

Prowadzone będą także prace remontowe. Obejmą one w sumie ponad 16 kilometrów dróg wojewódzkich. Wśród planowanych remontów wymienić można:
– remont drogi na sześciu odcinkach od miejscowości Stawy do miejscowości Niestum i    od miejscowości Czaplice Bąki do miejscowości Piastowo – 3,9 mln zł.
– remont drogi wojewódzkiej na odcinku od miejscowości Biernaty do miejscowości       Bagienice Szlacheckie – 2,1 mln zł.
– remont drogi wojewódzkiej w Makowie Mazowieckim – 1 mln zł.
– remont drogi od Zamościa do Czerwina wraz z remontem 2 rond – 9,6 mln zł.

Inwestycje nie ominą także Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. W 2019 roku placówka otrzyma ponad 2,1 mln złotych w celu zwiększenia dostępności do usług opieki publicznej w zakresie rehabilitacji kardiologicznej.

W tym roku na inwestycje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego planuje przeznaczyć w całym województwie ponad 1,2 mld złotych z blisko 3,2 miliardowego budżetu.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *