RN
TwitterFacebook

Ponad milion na park w Stawiskach

Stawiski dostały ponad milion złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa podlaskiego na rewitalizację parku.

– Zielony Park w centrum Stawisk jeszcze w tym roku ma stać się miejscem do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców, ale i miejscem świadczącym o bogatej historii tych ziem. W ramach prac wyremontowany zostanie pomnik Orła Białego. Na środku parku powstanie szachownica – bo przecież Akiba Rubinstein polski arcymistrz w szachach klasycznych i jeden z czołowych zawodników świata w pierwszych dekadach XX w., urodził się w Stawiskach – o pomyśle informuje magistrat.

Zaplanowano wycinkę drzew i krzewów oraz nowe nasadzenia. Zmienią się nawierzchnie ścieżek, powstaną nowe alejki. Nowe będzie też oświetlenie parku podłączone do sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia. Wyremontowana zostanie wiata przystankowa. Pojawią się zupełnie nowe elementy małej architektury.

Dotacja wynosi aż 95 proc. kosztów przebudowy. Wartość tego projektu to 1,09 mln zł, a dofinansowanie pokryje prawie wszystkie koszty i wyniesie 1,03 mln zł.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *