RN
TwitterFacebook

Popołudniowa Rozmowa: Izabela Metelska – dyrektor Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży

Wirtualna kwesta na łomżyńskie hospicjum – to alternatywa dla corocznych zbiórek na placówkę opieki paliatywnej. Potrzeby są ogromne także przez wzgląd na wymogi epidemiczne.

Niestety rynek rządzi się swoimi prawami. Dla przykładu podam, że paczka rękawic która dotąd kosztowała 12 złotych teraz kosztuje 50/60, a jest to artykuł pierwszej potrzeby w profilaktyce, w zabezpieczeniu przed zarażeniem – mówi dyrektor hospicjum pw Świętego Ducha w Łomży, Izabela Metelska.

Hospicjum otrzymuje przy tym znikome środki z zewnątrz. My niestety nie jesteśmy finansowani przez ministerstwo tak jak np. szpitale jednoimienne czy odziały zakaźne, dlatego musimy radzić sobie sami, a to są naprawdę bardzo duże kwoty, tym bardziej, że przyjmujemy naszych pacjentów mimo trudnej sytuacji nie zostawiliśmy ich samym sobie, przyjmujemy ich cały czas do hospicjum domowego i do hospicjum stacjonarnego. W związku z tym tak duże i ciągle rosnące potrzeby finansowe – dodaje dyrektor placówki.

Link do wirtualnej kwesty.

W Popołudniowej Rozmowie Radia Nadzieja nowa dyrektor opowiedziała o zarysie planów na przyszłość, które zamierza konsultować z dotychczasową dyrektor Teresą Steckiewicz. Izabela Metelska zdradziła też jakimi predyspozycjami powinni odznaczać się potencjalni wolontariusze, których hospicjum w dalszym ciągu potrzebuje. 

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *