RN
TwitterFacebook

Popołudniowa Rozmowa Radia Nadzieja: Adam Niedzielski, minister zdrowia

Warszawie grozi wejście do żółtej strefy – mówił w audycji Popołudniowa Rozmowa Radia Nadzieja minister zdrowia. Adam Niedzielski ostrzega, że od czwartku istnieje ryzyko zwiększenia obostrzeń w stolicy. Rozmowa została zrealizowana w Radiu Warszawa. 

Mieszkańcy mogą mieć obowiązek noszenia maseczek w miejscach pracy i na cmentarzach. W takiej sytuacji warszawiacy będą musieli mieć zasłoniętą twarz we wszystkich miejscach ogólnodostępnych, chyba że będzie zachowana odległość 1,5 metra.

– Patrząc na eskalację zachorowań z minionego tygodnia, to Warszawa ma szansę zbliżyć się do strefy żółtej. Jest ryzyko, że jeżeli w czwartek będziemy mieli nadal takie wyniki, to stolica może stać się żółtym kolorem na mapie – ostrzegał minister Niedzielski.

Szef resortu zdrowia uspokajał, że na razie stolicy nie grozi czerwona strefa. – Kryteria mamy dla wszystkich identyczne. Żeby znaleźć się w strefie czerwonej, trzeba mieć ponad 150 zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Zachorowania musiałyby wzrosnąć o co najmniej 2 tysiące przypadków na dobę w ciągu 2 tygodni – dodał.

Na antenie minister Niedzielski zachęcał do noszenia maseczek. – Jestem zdecydowanie zwolennikiem maseczki, ponieważ ona powoduje, że wyrzut aerozolu z ust jest hamowany. W przyłbicy wydech jest przekierowywany, a nie blokowany – podkreślał.

Minister zdrowia zapytany o nauczanie zdalne powiedział, że to nie jest scenariusz, który chcielibyśmy realizować.

Dezynfekcja, dystans i maseczki to zdaniem ministra Niedzielskiego cegiełka, którą każdy może włożyć w walkę z koronawirusem. Szef resortu zdrowia podkreślał na antenie Radia Warszawa, że to najskuteczniejszy sposób hamowania pandemii.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =