RN
TwitterFacebook

Popołudniowa rozmowa Radia Nadzieja: Prof. Piotr Heczko spec. ds. mikrobiologii UJ – Mamy do czynienia z zupełnie nowym zakażeniem

– Sprawa jest bardzo poważna, dlatego że mamy rzeczywiście do czynienia z zakażeniem zupełnie nowym. Zakażeniem, z którym ludzkość do tej pory nigdy się nie zetknęła – mówił profesor Piotr Heczko, specjalista do spraw mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gość Popołudniowej rozmowy Radia Nadzieja. 

– My nie wiemy właściwie w jaki sposób ta epidemia będzie się szerzyć i jakie wywrze skutki. Skutki na nasze zdrowie w sensie pojedynczych osób, jak i całych narodówoceniał sytuację w jakiej znalazła się Polska i reszta świata, profesor Heczko. 

Z jednej strony rozwój medycyny umożliwił ludziom rozpoznawanie zagrożeń.

– Kiedyś przychodziła zaraza i ludzie umierając w zasadzie nie wiedzieli co się dzieje. Dzisiaj na szczęście wiemy, co się dzieje i dlaczego tak się dziejezaznaczał profesor i dodawał, że w przyrodzie trwa walka między drobnoustrojami, a organizmami większymi. – W tym z ludźmi i organizm nasz jest ciągle atakowany przez najróżniejsze drobnoustroje, a te się ciągle zmieniają. 

To powoduje, że nie mamy odporności, która by nas chroniła. – To, coś nowego, dlatego sprawa jest naprawdę poważna. 

Z profesorem Piotr Heczko, specjalistą do spraw mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego rozmawiał ks. Tomasz Olszewski:

Pozostałe rozmowy z cyklu „Popołudniowa rozmowa Radia Nadzieja”:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *