TwitterFacebook

Posłowie PiS z regionu o decyzji premier Beaty Szydło

Premier Beata Szydło podała się do dymisji. Beatę Szydło ma zastąpić Mateusz Morawiecki. Dymisję komentują parlamentarzyści z naszego regionu.

Poseł Bernadeta Krynicka: Mieliśmy bardzo dobrego premiera, a teraz będziemy mieć drugiego, bardzo dobrego premiera. Myślę, że Polacy mogą czuć się bezpieczni (…) Polska nabierze przyspieszenia i będzie się jeszcze lepiej działo dzięki tym zmianom. Chciałabym uspokoić Polaków, ta zmiana jest tylko po to, by w Polsce było jeszcze lepiej i żeby nasze stosunki za granicą były jeszcze lepsze. Ja już wcześniej stawiałam na wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wiemy, że zarządzał super resortem, mamy bardzo dobre wyniki i te wyniki są tak naprawdę dzięki jego pracy. To nie powinno budzić zdziwienia, że to pan Morawiecki będzie stał na czele rządu polskiego (…)

Poseł Arkadiusz Czartoryski: Na pewno pozytywnie oceniam dwa lata pracy pani premier Beaty Szydło. Wiele dobrego w naszym kraju się stało, ale też w tych ostatnich czasach, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach czy miesiącach mieliśmy do czynienia z bezprzykładnym atakiem na forum Unii Europejskiej, niestety wspomaganym przez polityków PO i zapowiedzią ze strony polityków Unii najróżniejszych gróźb pod adresem Polski (…) to jest sytuacja, której nie możemy lekceważyć … Nie możemy doprowadzić do sytuacji, żeby Polska poniosła straty, np. straty finansowe, którymi cały czas jesteśmy straszeni. Z drugie strony myślę, że ta misja rządu, która była związana z polityką prorodzinną została zrealizowana (…) teraz pora na gospodarkę.

Poseł Lech Kołakowski: Chcę podkreślić bardzo ważną rolę, jaką wypełniła pani premier Beata Szydło. Chcę przywołać jej słynne wystąpienie w Brukseli, broniące naszej tożsamości, naszej historii, naszej Ojczyzny, naszych praw w Europie (…) Przechodząc do realiów, jakie nastąpiły chcę powiedzieć, że uwarunkowania zewnętrzne czyli polityka Unii Europejskiej, kierunek działań Komisji Europejskiej (…) zapowiedzi związane z ograniczeniem środków unijnych jak również zapowiedzi związane z karami polskiego państwa dotyczące np. braku relokacji uchodźców, musi być też jakaś refleksja, które nie będzie izolować naszego państwa (…) Mateusz Morawiecki jest bardzo dobrym ekonomistą, politykiem, to pod jego kierunkiem przygotowywane były reformy ekonomiczne. Okazało się, że to co było nierealne w poprzednich kadencjach, teraz stało się możliwe (…)

Poseł Kazimierz Gwiazdowski: W tej chwili przed Polską są nowe nadzieje, nowe oczekiwania. Głównie chodzi o rozwój gospodarczy. Mateusz Morawiecki, który wdraża wiele programów gospodarczych, mając tekę premiera przyczyni się do szybszego rozwoju kraju. Chciałem powiedzieć, że pani premier najprawdopodobniej dalej pozostanie w rządzie. Została troszeczkę zmieniona drużyna ale dalej będziemy szli ku temu, żeby Polska się rozwijała tworząc nowe miejsca pracy, pozyskując nowych przedsiębiorców i żebyśmy byli dobrze odbierani zarówno w kraju jak i poza nim, bo to jest bardzo ważne przy tej nagonce, która mamy obecnie ze strony opozycji.

Wypowiedzi zebrał Maciej Kowalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *