RN
TwitterFacebook

Powiat kolneński. Grzywna za jazdę bez celu i do tego pod wpływem alkoholu

Grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych, nałożoną przez Inspektora Sanitarnego, będą musieli zapłacić mieszkańcy powiatu kolneńskiego. Dwaj mężczyźni jechali DK63 bez wyraźnej potrzeby, a do tego kierowca był pod wpływem alkoholu.

Policjanci każdego dnia sprawdzają czy mieszkańcy regionu stosują się do zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią. Wciąż zdarzają się przypadki łamania zakazów i nakazów. 

Tym razem skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mężczyzn z powiatu kolneńskiego. Bez wyraźnej potrzeby jechali fiatem po drodze krajowej nr 63.

– Ponadto, kierowca pojazdu znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą kolneńscy mundurowi, a w związku ze złamaniem nowych zasad bezpieczeństwa, mężczyźni będą musieli zapłacić 5 tysięcy grzywny, którą nałożył na nich Inspektor Sanitarny – mówi sierż. sztab. Monika Chmielewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. 

Mundurowi po raz kolejny apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, współpracę i przede wszystkim stosowanie się do wprowadzonych nakazów i zakazów.

KPP Kolno

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *