RN
TwitterFacebook

Powiat kolneński. Jechał traktorem całą szerokością drogi. Okazało się, że był pijany

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 61-latek, który jechał cięgnikiem całą szerokością drogi. Mężczyznę zatrzymał policjant, który był po godzinach pracy. 

W poniedziałek około 18, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie uniemożliwił dalszą jazdę 61-letniemu kierowcy.

– Funkcjonariusz był na wolnym, kiedy zauważył, że w miejscowości Czerwone kierowca ciągnika rolniczego nie reaguje na klakson i nie daje się wyprzedzić jadąc środkiem drogi. Stwarza tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, funkcjonariusz postanowił zareagować. Policjant w końcu wyprzedził pojazd i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę – mówi sierż. sztab. Monika Chmielewska z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. 

W trakcie rozmowy od 61-latka mundurowy wyczuł od niego alkohol. Policjanci z “drogówki”, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny.

– Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia interweniującego funkcjonariusza. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia mundurowych wykazały, że jechał  również pomimo orzeczonego wcześniej zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje Chmielewska. 

Mężczyźnie grozi teraz kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo poniesie konsekwencje karne dotyczące niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. 

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =