RN
TwitterFacebook

Powiat kolneński. Szpital dostał samochód do wożenia próbek

Samochód do wożenia próbek otrzymał kolneński Szpital Ogólny od firmy PZU. Do floty Szpitala dołączyła Toyota Auris. Już w marcu PZU zadeklarowało, że przekaże samochody służbom, które zajmują się chorymi z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Mają one służyć min do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

– To bardzo ważna pomoc, bo dzięki dodatkowemu samochodowi nie będą blokowane karetkimówi dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Krystyna Dobrołowicz.  Wystąpiliśmy do PZU, Wojewody i Ministerstwa Zdrowia z prośbą o samochód do przewożenia próbek Covid-19. W efekcie otrzymaliśmy od PZU samochód, którym będziemy wozić do Białegostoku próbki pobrane od pacjentów. Mamy swój samochód osobowy, ale jest on potrzebny na patronaże, na inne wyjazdy. I w związku z tym, żeby nie było zatorowości, ani też żeby nie blokować karetek potrzebny nam był dodatkowy samochód.

Każda pomoc jest bardzo istotna.

– Bo chociaż powiat cały czas inwestuje w Szpital i przeznacza dodatkowe pieniądze na jego wyposażenie, takie wsparcie ułatwia pracę personelowi medycznemu – mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. – Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, którą otrzymuje kolneński szpital. Staramy się dbać o jego wyposażenie i wyposażenie personelu. Przekazaliśmy już dodatkowo na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Ale nie wszystko jesteśmy w stanie kupić. Dlatego bardzo dziękuję firmie PZU za przekazanie samochodu, a także wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Firmom dużym i małym, często lokalnym, a także mieszkańcom, którzy wspierają nasz szpital.

Powiat kolneński/red.pg

 

PZU zapowiedziało przekazanie dwustu samochodów dla służb medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 11 =