RN
TwitterFacebook

Powiat kolneński: Uszkodził dwa bankomaty i zaatakował policjanta

45-letni mieszkaniec gminy Turośl uszkodził obudowy dwóch bankomatów na terenie powiatu kolneńskiego. Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował policjantów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek, 7 lutego, kolneńscy policjanci zostali zawiadomieni o uszkodzeniu dwóch bankomatów. Do zdarzeń doszło w Kolnie i w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Jak ustaliła na miejscu policja, ktoś wylał na bankomaty nieznaną substancję powodując zniszczenie obudowy urządzeń. Właściciel oszacował straty na kwotę około 65 tysięcy złotych.

– Nad sprawą od razu zaczęli pracować kolneńscy kryminalni. Szczegółowa analiza materiału dowodowego wskazywała, że związek ze zniszczeniem bankomatów może mieć 45-letni mieszkaniec gminy Turoślmówi sierż. sztab. Monika Chmielewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. 

Mężczyzna następnego dnia wpadł w ręce dzielnicowych w swoim mieszkaniu.

– W trakcie zatrzymania 45-latek zaatakował policjantów jednak został szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztudodaje Chmielewska.

W poniedziałek, 10 lutego, podejrzany usłyszał zarzuty: uszkodzenia mienia oraz zmuszania groźbą i przemocą funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowej. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

KPP Kolno/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *