RN
TwitterFacebook

Powiat łomżyński: Symboliczne promesy na inwestycje drogowe w rękach samorządowców [FOTO]

10 inwestycji na terenie powiatu łomżyńskiego na kwotę 14,5 mln zł. dofinansowania, 11 inwestycji na terenie miasta Łomża na kwotę 20,5 mln zł. dofinansowania i 25 inwestycji w ramach dróg gminnych na kwotę 14,5 mln. zł. dofinansowania. Tyle wyniosą lokalne dotacje pozyskane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Kwoty są tak wysokie m.in. dzięki staraniom premiera – mówi wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski: Premier listę podstawową wzbogacił o prawie 21 mln. Dla powiatu łomżyńskiego to było o tyle korzystne, że drogi powiatowe otrzymały dofinansowanie maksymalne, 80 %.

Wiele inwestycji nie byłoby możliwych gdyby nie współpraca z gospodarzami konkretnych gmin. Wszyscy wójtowie, burmistrzowie czują problem, znają naszą sytuacje i jesteśmy w tych przedsięwzięciach inwestycyjnych umówieni na współfinansowanie, na wkład własny włożony wspólnie przez powiat i gminę. Pracujemy dla tych samych mieszkańców. Po tych samych drogach jeżdżą mieszkańcy i powiatu i gmin, bo to są ci sami ludzie, stąd takie zrozumienie i stąd takie decyzje – mówi starosta łomżyński Lech Szabłowski.

Dziś (30.09) w Łomży z rąk wojewody samorządowcy odebrali symboliczne czeki i dokumenty potwierdzające przyznanie dofinansowania.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *