RN
TwitterFacebook

Powrót klas I-III do szkół. Ministerstwo Edukacji podsumowało akcję testowania nauczycieli

Na ponad 136 tysięcy przebadanych nauczycieli i pracowników szkół, dokładnie 2591 osób otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ministerstwo edukacji i nauki podsumowało akcję przesiewowych badań pracowników oświaty i nauczycieli klas 1-3 na obecność COVID-19.

W ubiegłym tygodniu na bezpłatne badania mogli zgłosić się zarówno pedagodzy, jak i pracownicy, którzy dzisiaj wrócili do szkół. W sumie zarażonych jest około 2 procent wszystkich przebadanych.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska mówi, że najchętniej badaniu poddawali się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim – 87 %, podkarpackim – 85% i zachodniopomorskim – 83 %. Najmniej chętnie poddały się badaniu osoby w województwach: opolskim -71% i podlaskim – 72%.

Badania przeprowadzono w 600 punktach wymazowych w całym kraju. Akcję wspomagało 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział dzisiaj na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa będzie prawdopodobnie powtarzane.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =