RN
TwitterFacebook

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Święci i bohaterowie naszej ziemi” [FOTO]

Trzydziestu jeden uczniów zostało nagrodzonych w Międzydiecezjalnym Konkursie „Święci i bohaterowie naszej ziemi”. Organizatorem jedenastej edycji i wszystkich wcześniejszych są Szkoły Katolickie w Łomży. Uczniowie napisali wiersze, tworzyli malowidła, nadesłano również krótkometrażowy film o wolontariacie. Wszystko w myśl hasła: „Uświęcenie jest pracą całego życia”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z 21 szkół podstawowych. Łącznie nadesłano 85 prac, z podziałem na formę przekazu i wiek. Pierwsze miejsce w kategorii literackiej zajął 15 letni Dawid Kulesza ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie – Napisałem tekst o trzech osobach świętych, które wpłynęły na moje życie. Byli to kardynał Stefan Wyszyński, św. Dominik Savio oraz św. Matka Teresa. Cały konkurs pokazał mi, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, modlić się za chorych i pracować, by zostać świętym.

Główną ideą było przybliżenie młodzieży postaci świętych i bohaterów, co za tym idzie, uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka.

Lista zwycięzców XI Międzydiecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Naszej Ziemi”:

W kategorii plastycznej klas IV-VI szkół podstawowych: 1.Natalia Tymińska MZS w Wysokiem Mazowieckiem, 2.Bartosz Mazurek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, 3.Zofia Kaczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Wyróżnienia: Zuzanna Chodnicka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grajewie, Oliwia Stypułkowska – SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Magdalena Romanowska – SP nr 2 w Augustowie.

W kategorii plastycznej klas VII-VII szkół podstawowych i III gimnazjum: 1. Gabriela Kuczyńska – SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem i Maria Lubowicka – MZS w Wysokiem Mazowieckiem, 2. Patrycja Przybyszewska – SP nr 2 w Grajewie, 3. Julia Borkowska – KSP w Łomży i Marta Żubrowska – MZS w Wysokiem Mazowieckiem. Wyróżnienia: Ewa Wnorowska – SP we Wnorach Kużelach, Anna Piszczatowska – SP w Stypułkach-Święchach i Adrianna Karwowska – KSP w Łomży.

W kategorii multimedialnej klasy IV-VI szkół podstawowych: 1. Agnieszka Ciukszo – SP nr 4 w Grajewie, 2. Kacper Mikołaj Stachurski – SP nr 2 w Augustowie, 3. Wiktoria Rosochacka – SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem. Wyróżnienia: Iga Kućmierowska – SP nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem, Sebastian Kossykowski – SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, Natalia Tymińska – MZS w Wysokiem Mazowieckiem.

W kategorii multimedialnej klas VII-VIII i III gimnazjum: 1. Jakub Cisło – SP nr 2 w Grajewie, 2.Julia Niedzwiecka – SP nr 7 w Ełku, 3. Eunika Szumowska – SP nr 7 w Ełku. Wyróżnienie: Karol Kowalewski – KSP w Łomży.

W kategorii literackiej klas IV-VI szkół podstawowych: 1. Magdalena Tkacz – SP nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, 2. Tomasz Milewski – KSP w Łomży, 3. Stanisław Wiszniewski – KSP w Łomży. Wyróżnienia: Mateusz Oskar Obek – SP nr 2 w Augustowie i Jakub Rychter – KSP w Łomży.

W kategorii literackiej klas VII-VIII i III gimnazjum: 1. Dawid Kulesza – SP w Czyżewie, 2. Aleksandra Cieślukiewicz – MZS w Wysokiem Mazowieckiem, 3. Michał Żelechowski – KSP w Łomży

Konkurs objęty został patronatem honorowym między innymi biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, biskupa seniora Stanisława Stefanka. Nagrody wręczył bp Tadeusz Bronakowski we wtorek 28 maja podczas uroczystej Gali Finałowej w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *