RN
TwitterFacebook

PPŁ: Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada…. Trzeci dzień pielgrzymki [FOTO/VIDEO]

Pielgrzymi wyruszyli na kolejny etap wędrówki. Dzisiaj mają do pokonania 38 kilometrowy odcinek z Sadownego do Piewnik. Na noclegu spotkają się z grupą fioletową z Wyszkowa, która właśnie dzisiaj rozpoczęła swoje pielgrzymowanie.

O wyzwaniach stojących dzisiejszego dnia przed pielgrzymami mówi szef przemarszu ks. Artur Akimowicz.

Dzisiaj wychodzimy z miejscowości Sadowne to jest diecezja drohiczyńska. Wyruszyliśmy na trasę o godz. 6.00 i podążamy do miejscowości Piewnik gdzie spotkamy się na noclegu z grupą fioletową z Wyszkowa. Po drodze, w miejscowości Korytnica około godz. 15.15 będzie sprawowana msza św., której przewodniczyć będzie Pasterz Diecezji biskup Janusz Stepnowski. Pogoda dzisiaj zapowiada się bardzo słoneczna i równie ciepła jak w ubiegłych dniach. Po drodze mijamy takie miejscowości jak: Stoczek, Huta Gruszczyno i Górki Boże gdzie mieszkańcy przyjmują nas bardzo, bardzo serdecznie, więc będzie to taka trasa bardzo przyjemna też o małym natężeniu ruchu, łatwa do obsługi od strony przemarszu i bezpieczeństwa.

Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada, nie pozwól nam przespać poranka – tak dzisiaj rano śpiewali pielgrzymi wychodząc z Sadownego.

Pątników swoją modlitwą wspierają pielgrzymi grupy białej, którzy gromadzą się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego w parafiach naszej diecezji.

JE

A tutaj mała relacja z drugiego dnia pielgrzymki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *