RN
TwitterFacebook

PPŁ: Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [FOTO/VIDEO]

Pielgrzymi 34. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej dotarli na Jasną Górę. Po przebyciu od 370 do 450 kilometrów 13 sierpnia pokłonili się Pani Jasnogórskiej.

Na ostatnim etapie z Żurawia na Jasną Górę do pątników dołączył biskup Janusz Stepnowski i pielgrzymi z różnych miejscowości, którzy przez dwanaście dni towarzyszyli pielgrzymom swoją modlitwą w grupie białej.

Jako pierwsza na Wały Jasnogórskie wchodziła grupa czerwono-zielona z Ostrołęki i Myszyńca, w której pielgrzymowało 120 osób; przewodnikiem był ks. Łukasz Gołaszewski, duszpasterzami ks. Zbigniew Prusiński, ks. Grzegorz Pędzich; ks. Sylwester Godlewski najmłodszym pielgrzymem w tej grupie była s. Laura (5 lat), najstarszym br. Jan (77 lat).

Druga – grupa żółto-brązowa z Łomży i Grajewa, w której pielgrzymowało 169 osób; przewodnikiem był ks. Paweł Michałczak, duszpasterzami ks. Marcin Loba, ks. Wojciech Pancewicz i ks. Krzysztof Oporek; najmłodszym pielgrzymem w tej grupie była s. Natalia (3,8 roku), najstarszym br. Jan (69 lat).

Trzecia – grupa srebrno-niebieska z Ostrowi Mazowieckiej, Zambrowa, Łap i Wysokiego Maz., w której pielgrzymowały 189 osoby; przewodnikami tej grupy byli ks. Michał Turbaczewski i ks. Paweł Perkowski, duszpastersko wspierali ks. Radosław Ryłka, ks. Kamil Stańczuk i ks. Andrzej Zieliński; najmłodszym pielgrzymem w tej grupie był br. Emilian (1 rok i 10 miesięcy), najstarszymi s. Krystyna (79 lat).

Czwarta – grupa fioletowa z Wyszkowa, Brańszczyka i Długosiodła w której pielgrzymowało 73 osoby; przewodnikami byli ks. Andrzej Waszczeniuk i ks. Grzegorz Dębek; najmłodszym pielgrzymem w tej grupie była s. Weronika (7 lat), najstarszym s. Krystyna (67 lat).

Pod wałami zaprezentowali się też przedstawiciele grupy białej: 50 osób z Kolna z ks. Stanisławem Uradzińskim; 55 osób z Nowych Piekut z wójtem Markiem Kaczyńskim, 110 osób z par. pw. Ducha Świętego w Zambrowie z ks. Dariuszem Tyburą, 50 osób z Łomży z par. pw. Bożego Ciała; 55 osób z Wizny z ks. Arturem Dobrzyńskim oraz grupy z Ostrowi Mazowieckiej, Grajewa i Długosiodła.

Do pielgrzymów dołączyły dwie pielgrzymki rowerowe. 9 Wyszkowska Pielgrzymka Rowerowa z parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie, nad którą opiekę duszpasterską sprawował ks. Zbigniew Borawski. Na trasę wyruszyli 9 sierpnia. Pielgrzymowały 89 osoby, najstarszy pielgrzym to s. Halina (72 lat), najmłodszy to br. Dominik (15 lat). 11 Wysoko-Mazowiecka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, której opiekunem duchowym byli ks. Wojciech Kurek i ks. Dariusz Kuligowski i ks. Grzegorz Kierski . Pielgrzymowało 51 osób; najstarszy pątnik to br. Stanisław (70 lat), najmłodszy br. Paweł (15 lat).

Dzisiaj (14.08) po mszy św. o godz. 9.00 na Wałach Jasnogórskich nastąpiło rozwiązanie pielgrzymki i pielgrzymi wracają do domu.

Tak wyglądał ostatni etap pątniczej wędrówki

A po wejściu pielgrzymi skierowali swe kroki do kaplicy Cudownego Obrazu na mszę św.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *