TwitterFacebook

PPŁ: Pielgrzymi na półmetku [FOTO/VIDEO]

Przed pątnikami siódmy dzień Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Dziś jeden z najkrótszych etapów. Pątnicy mają do przejścia około 30 kilometrów. Wymaszerowali o 6:30 rano z Grzegorzewic. Pierwszy postój tego dnia już za pielgrzymami. Odpoczywali ok.45 minut w Michałowie gdzie zostali poczęstowani pysznym śniadaniem . Następny postój o godz. 10:15 w Promnej, gdzie pątnicy na oddech będą mieć aż 60 minut.

Po południu zatrzymają się jeszcze dwa razy w Białobrzegach Radomskich na ok. 60 min. oraz w Lesie za Osuchowem na 30 min.

Dzisiejszy etap zakończy się w Wyśmierzycach gdzie pielgrzymi dotrą około godziny 16:00. Na godzinę 19:00 przewidziano Adorację najświętszego Sakramentu, a o godzinie 19:30 Mszę świętą i Apel.

Każdego dnia pątnicy pokonują od 30 do 40 km. W upale, deszczu, chłodzie… I każdego dnia mają jeszcze siłę uczestniczyć w Eucharystii. Patrząc na pielgrzymów można poczynić rachunek sumienia. Czy zbyt łatwo nie rezygnuje z Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu?

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *