RN
TwitterFacebook

PPŁ: Tylko 160 km dzieli pielgrzymów od Jasnej Góry. Dziesiąty dzień wędrówki [FOTO/VIDEO]

Dziesiąty dzień wędrują pątnicy 34. Pieszej pielgrzymki na Jasną Górę i z każdym dniem są bliżej celu. Jak zdradził ks. Artur Akimowicz szef przemarszu po dzisiejszym dniu pielgrzymom zostanie tylko 122 kilometrów do celu.

Pierwsza grupy miała dzisiaj pobudkę o godz. 4.45, kolejne o 5.00 i 5.15. Wymarsz nastąpił godzinę później. Pielgrzymi mają dzisiaj do pokonania od 32 do 36 km w zależności od tego w jakiej miejscowości będą nocować. A do wyboru mają trzy: Piaski, Zaostrów i Zagacie. Po drodze będą mieli cztery odpoczynki w: Rudzie Malenieckiej, Lipie, Starej Gajówce i Pilczycy, gdzie sprawowana będzie msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nocleg pielgrzymi powinni dotrzeć około godz. 17:30 w Piaskach, 17:45 w Zaostrowie i 18.00 w Zagaciach.

Dzisiaj też w liturgii wspominamy św. Wawrzyńca, który jest patronem diakonów, a także patronem parafii Lipa w której pielgrzymi będą odpoczywać. Z tej okazji wszystkim diakonom i mieszkańcom parafii Lipa składamy życzenia błogosławieństwa Bożego.

A każda chwila odpoczynku na postoju jest błogosławieństwem…

.

Krótka fotorelacja z dziewiątego dnia pielgrzymki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *