TwitterFacebook

PPŁ: Z modlitwą na ustach i bandażami na nogach wędrują pątnicy na Jasną Górę [FOTO/VIDEO]

Nie ważne czy świec słońce czy pada deszcz. Wstają około piątej rano by o godz. 6.00 być gotowym do wymarszu. Pątnicy 34. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej pielgrzymują już ósmy dzień i zmęczenie powoli daje się pątnikom we znaki.

Dziś przed pielgrzymami od 34 do prawie 38 kilometrów. Wyruszyli o godz. 6.00 rano z Wyśmierzyc by na wieczór dotrzeć do Zachorzyna i Jastrzębia gdzie czekać będzie na nich kolejny nocleg. Pielgrzymi są już po pierwszym 60 min. odpoczynku w Kostrzyniu, kolejna 45 minutowa pauza zaplanowana jest o godz. 10:25 w Kłudnie, a później jeszcze w Klwowie gdzie sprawowana będzie Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pątnicy na nocleg dotrą około godz. 18:15 do Zachorzyna i 18:45 do Jastrzębia.

Jedną ze służb, która podczas pielgrzymki ma ręce pełne roboty jest służba medyczna. To kilkanaście osób, które każdego dnia dbają o zdrowie pielgrzymów i udzielają porad. Jak dobrze przygotować się do pielgrzymki, to miedzy innymi o tym w rozmowie z służbą medyczną pielgrzymki.

A tak wyglądało pielgrzymowanie z Grzegorzowic do Wyśmierzyc.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *