RN
TwitterFacebook

Prawdziwa Szkoła Liturgii

Szkoła Ceremoniarza, Szkoła Animatora Liturgicznego oraz Szkolenie w liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Te trzy wydarzenia odbędą się w jednym czasie w jednym miejscu. Mowa o najbliższej sobocie i ośrodku Caritas w Ptakach koło Nowogrodu.

Na szkoleniach pojawią się ministranci i osoby posługujące w Kościele. Wspomniana Szkoła Ceremoniarza będzie składać się z trzech całodziennych spotkań, których uczestnicy będą uczyć się kierowania przebiegiem liturgii. Chodzi o troskę nad pięknem liturgii i pomaganie osobom wykonującym swoje czynności podczas Mszy – wyjaśnia ks. Grzegorz Karwowski, diecezjalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza.

Do kolejnej inicjatywy – Diecezjalnej Szkoły Animatora Liturgicznego – zaproszone są osoby obeznane w liturgii. Mogą to być również kobiety. Będą odpowiedzialne za przygotowanie innych jeszcze przed rozpoczęciem Mszy świętej do spełniania danych funkcji liturgicznych.

Szkolenie Liturgia Świętego Triduum Paschalnego zgromadzi ministrantów z przynajmniej 2 letnim stażem, zaangażowanych w parafii oraz członków Ruchów i Stowarzyszeń katolickich. Udzielone będą praktyczne wskazówki wyjaśniające i porządkujące przebieg najważniejszych nabożeństw Roku Liturgicznego.

Całość rozpoczyna się w sobotę od godziny 10:00 w Ośrodku Caritas w Ptakach niedaleko Nowogrodu. Osoby, które ukończą Diecezjalną Szkołę Ceremoniarza lub Diecezjalną Szkołę Animatora Liturgicznego, otrzymają w maju uroczyste błogosławieństwo biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

pd

1 komentarz

  1. FUN Odpowiedz

    W jaki sposób można zapisać się na wydarzenie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 − two =