TwitterFacebook

Próba przemytu papierosów w Kuźnicy

W czterech samochodach osobowych, które jeden po drugim wjechały na przejście graniczne w Kuźnicy funkcjonariusze podlaskiej KAS znaleźli tytoniową kontrabandę. Łącznie w ręce mundurowych wpadło 11,5 tys. paczek przemycanych papierosów.

W środę w nocy na przejście graniczne w Kuźnicy wjechały w ciągu pół godziny cztery samochody osobowe. Za ich kierownicą zasiadali obywatele Białorusi (3 kobiety i mężczyzna) w wieku od 24 do 28 lat. W poddanych szczegółowej rewizji pojazdach funkcjonariusze, którym pomagał służbowy owczarek belgijski Argo, znaleźli przemycane papierosy ukryte m.in. w przerobionych podłogach i sufitach, zbiornikach paliwa, progach i kokpitach – łącznie aż 11,5 tys. paczek z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 260 tys. złotych.

We wszystkich czterech przypadkach Służba Celno-Skarbowa wszczęła sprawy karne skarbowe rekwirując nielegalny towar, samochody przystosowane do ukrycia kontrabandy oraz zabezpieczając telefony komórkowe przemytników. Białorusini odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny, utrata przewożonego towaru oraz przepadek pojazdów.

KAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *