RN
TwitterFacebook

Program Senior+. W przyszłym roku rząd na ten cel przeznaczy 80 mln złotych

Gminy, powiaty i samorządy województw mogą ubiegać się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. W budżecie rządowego programu Senior+ na przyszły rok przewidziano 80 milionów złotych.

Marlena Maląg – minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że można otrzymać maksymalnie 300 tysięcy złotych dotacji na utworzenie Dziennego Domu Seniora. Natomiast na utworzenie Klubu Seniora można dostać 150 tysięcy złotych. Sfinansowane może być do 80 procent całkowitego kosztu realizacji zadania.

Dofinansowana z budżetu państwa może być również bieżąca działalność istniejących już placówek. Na utrzymanie jednego miejsca w Dziennym Domu „Senior +” można uzyskać miesięcznie nie więcej niż 300 złotych. Z kolei utrzymanie jednego miejsca w Klubie „Senior +” może być dofinansowane kwotą do 200 złotych miesięcznie.

Więcej pieniędzy przewiduje się na utrzymanie już istniejących Domów Seniora i Klubówpodkreśliła minister Marlena Maląg.

20 milionów złotych jest przeznaczonych na utworzenie nowych placówek, a reszta – na pomoc w utrzymaniu tych, które powstały w ostatnich latach.

Dokumenty należy składać do 7 stycznia przyszłego roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 lutego 2020 roku. Celem programu Senior+ jest zwiększenie aktywności osób starszych w życiu społecznym.

IAR/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *