TwitterFacebook

Przeżyć rekolekcje adwentowe w swojej parafii, czy wybierać?

Trwa Adwent. Kościół zaprasza nas do wzięcia udziału w rekolekcjach. Wybrać te, które cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na nazwisko rekolekcjonisty? Zwrócić uwagę na temat głoszonych katechez lub ulubiony kościół? A może nie przebierać w rekolekcyjnej ofercie, tylko trzymać się swojej parafii? Każda opcja jest okej, liczy się nasze zaangażowanie i skupienie – mówi wieloletni rekolekcjonista, o. Adam Romanowski z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie.

Przed nami trzecia niedziela Adwentu. W parafiach odbywają się rekolekcje służące odnowie duchowej i przygotowaniu do głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Gdzie iść? Na wsi wybór jest przesądzony, ale w większych miejscowościach liczących kilka parafii wierni często chcą skorzystać z tych katechez, które im bardziej odpowiadają – z uwagi na charyzmat rekolekcjonisty, ulubiony kościół lub tematykę nauk. Nie jest to grzech – podkreśla kapucyn i rekolekcjonista o. Adam Romanowski.

Duchowny chwali samo pragnienie uczestniczenia w adwentowych katechezach, akcentując przy tym rekolekcje parafialne. Można wybierać rekolekcje według kryteriów, jeśli jest taka możliwość. W przypadku lokalnego Kościoła chodzi dodatkowo o tworzenie więzi. Co roku przecież pojawia się inny rekolekcjonista. To szansa poznania przesłania płynącego do parafii od Ducha świętego przez osobę przyjezdnego kapłana. Liczy się skupienie i zaangażowanie – wyjaśnia zakonnik.

W najbliższą niedzielę rekolekcje adwentowe rozpoczną się między innymi w parafii pw. św. Andrzeja Boboli i św. Michała Archanioła. W czwartek 19 grudnia nauki wybrzmią w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *