RN
TwitterFacebook

Ranking kredytów gotówkowych 2021 – znajdź najtańszą ofertę

Na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja. Praktycznie każdy bank działający dzisiaj na terenie naszego kraju oferuje właśnie tego rodzaju finansowe wsparcie. Nie da się także ukryć, że kredyt gotówkowy jest najpopularniejszym zobowiązaniem, jakie zgodnie ze współpracą z instytucjami bankowymi podejmują Polacy.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy? Należy wykorzystać w tym celu ranking kredytów gotówkowych – https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ? Jakie informacje z takich zestawień brać szczególnie pod uwagę? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Ranking kredytów gotówkowych – co to jest?

Zestawienia, takie jak ranking kredytów gotówkowych znaleźć można bez problemu w sieci i są dostępne bezpłatnie. Publikowane są najczęściej na oficjalnych stronach instytucji bankowych, ale także na niezależnych portalach o tematyce finansowe. To właśnie z tego drugiego źródła znacznie lepiej jest czerpać informacje o aktualnych ofertach kredytowych. Banki mogą wprowadzać w błąd poprzez przedstawianie jedynie wybranych, własnych ofert.

Same rankingi kredytów gotówkowych to porównywarki bieżących kredytów gotówkowych. Zwykle udostępniane są w formie czytelnej tabeli. Takie zestawienia ujmują co najmniej kilka ofert różnych banków i uwzględniają kluczowe dla ich opłacalności oraz atrakcyjności kryteria. Pod uwagę należy brać te parametry, które mają znaczenie dla indywidualnych klientów. Oczywiście, większość liczy na najtańszy kredyt gotówkowy, natomiast wzrasta także tendencja, zgodnie z którą kredyt gotówkowy ma być po prostu komfortowy dla klienta banku. Polacy chętnie korzystają dzisiaj z bankowości mobilnej, a więc chętnie zaciągają kredyty online. W czasach pandemii koronawirusa ma to zresztą ogromne znaczenie w zakresie naszego bezpieczeństwa czy utrzymywania społecznej izolacji.

Ranking kredytów gotówkowych – jak weryfikować oferty banków?

W rankingach kredytowych uwzględniane są różne czynniki, dlatego takie zestawienia należy dobierać wedle indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty. Niektóre rankingi dotyczą jedynie ofert udzielanych przez internet, inne mówią o propozycjach bez prowizji, a kolejne ujmują tylko te kredyty gotówkowe, które umożliwiają kredytobiorcom korzystanie z innych produktów bankowych na preferencyjnych warunkach. Właśnie dlatego każdy potencjalny kredytobiorca musi znaleźć ranking kredytów gotówkowych, który pokazuje ważne wedle własnych wymagań czynniki.

Z całą pewnością pod uwagę warto brać oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas współpracy z instytucją bankową, ale też wysokość prowizji, jakie banki pobierają za udzielenie kredytu. Istotne są także ogólne warunki przyznawania tego rodzaju finansowego wsparcia. Chodzi na przykład o te, jakie trzeba spełnić, by zobowiązanie kredytowe móc w ogóle dostać. Przypomnijmy, że każdy bank bierze pod uwagę inne czynniki, analizując chociażby zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów.

Coraz bardziej istotne są także kryteria, jakie mają znaczenie dla komfortu współpracy z instytucją bankową. Coraz chętniej wybierane są oferty, które umożliwiają negocjacje warunków kredytowych czy ich zmianę już w trakcie trwania współpracy. Kredytobiorcy doceniają też możliwość dobierania dodatkowych produktów banku na preferencyjnych warunkach czy korzystanie z dodatkowych bonusów, na przykład z tzw. wakacji kredytowych. Standardem jest już prowadzenie darmowego konta internetowego i obsługa klienta poprzez platformę online.

Ranking kredytów gotówkowych i inne narzędzia do oceny ofert bankowych

Okazuje się, że nie tylko ranking kredytów gotówkowych nadaje się doskonale do weryfikacji najlepszych, “szytych na miarę” indywidualnych potrzeb zobowiązań bankowych. Kolejnym narzędziem jest również kalkulator kredytowy. Ten szacuje całkowite koszty, czyli wskaźnik RRSO, ale pozwala też ocenić zdolność kredytową, a więc szanse na współpracę z instytucją bankową.

Musimy jednak mieć na uwadze, że zarówno ranking kredytów gotówkowych, jak i kalkulator kredytowych to doskonałe narzędzia weryfikacyjne, ale jednocześnie takie, które uwzględniają jedynie ogólne, szacunkowe wartości. Nie ma możliwości, by wyliczyły te konkretne, ponieważ każdy bank ustala warunki współpracy z klientem indywidualnie.

Bierze pod uwagę chociażby oczekiwania przyszłego kredytobiorcy czy właśnie jego zdolność kredytową. Znaczenie ma też ogólna sytuacja na rynku takich usług. Nie ma dwóch identycznych zobowiązań kredytowych, a tę ostateczną ofertę klient poznaje dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej. Nie ma jednak wątpliwości, że zarówno ranking, jak i kalkulator powinien być podstawą przy wyborze ofert kredytowych jeszcze przed wysłaniem wniosku o takie wsparcie finansowe. Pozwalają ocenić koszty, inne warunki współpracy, ale też szanse na wzięcie kredytu gotówkowego na oczekiwanych zasadach. To te narzędzia pozwalają zorientować się, patrząc na bieżącą sytuację na rynku usług kredytowych i podjąć decyzję, czy warto podjąć współpracę z danym bankiem.

art. sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + twenty =