RN
TwitterFacebook

Ratownicy z „Nadziei” szkolili druhów z Kolna [FOTO]

Koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz siedmiu ratowników specjalizujących się w poszukiwaniach osób zaginionych przeprowadziło szkolenie dla druhów z OSP Kolno właśnie z zakresu poszukiwań. Główni instruktorzy, ratownicy medyczni Jakub Brzeziak oraz Jakub Zimnoch to współpracownicy i instruktorzy szkoleń prowadzonych przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie, a zarazem jedni z najbardziej doświadczonych poszukiwaczy terenowych w tej części kraju.

Przez dwa dni w godzinach popołudniowych członkowie zespołu przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne dla druhów OSP Kolno. Strażakom przekazana została wiedza między innymi z zakresu innowacyjnych metod poszukiwawczych, współpracy z poszukiwaczami, obsługi specjalistycznych urządzeń GPS, czy pierwszej pomocy. Drugiego dnia wszyscy udali się na ćwiczenia terenowe w kompleksie leśnym. W terenie zaprezentowane zostało mobilne centrum poszukiwań. – Cieszy mnie fakt, że druhowie z OSP Kolno tak chętnie wzięli udział szkoleniu z taktyki działań poszukiwawczych, na którym obecnych było około 20 osób. Zajęcia teoretyczne odbywały się w gościnnych pomieszczeniach parafii Chrystusa Króla w Kolnie. Dziękuje druhom i ratownikom Nadziei za koleżeńską atmosferę! – powiedział koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja rat. medyczny. ks Radosław Kubeł.

To już kolejne tego rodzaju szkolenie przeprowadzone w naszym rejonie i drugie w Kolnie. W lutym w taki sam sposób przeszkoleni zostali funkcjonariusze Policji z Kolna oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie.

– W chwili działań ratowniczych i poszukiwawczych nie ma czasu na naukę sprzętu, czy naukę technik poszukiwawczych. Celem jest odnalezienie zaginionego w jak najlepszej kondycji zdrowotnej i jak najszybciej, dlatego takie ćwiczenia, które przeprowadzamy są bardzo istotne. Wiedza, którą przekazujemy kilka razy przydała się służbom w prawdziwych działaniach. Chce przypomnieć Grupa Ratownicza Nadzieja to również Ochotnicza Straż Pożarna, dlatego tego typu zajęcia dla druhów OSP są dla nas jeszcze bardziej budujące – powiedział zastępca koordynatora GRN rat. med. Jakub Brzeziak.

Grupa Ratownicza Nadzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *