RN
TwitterFacebook

Ratują życie, dziś obchodzili swoje święto [FOTO]

Uroczysta Msza święta, parada przy dźwiękach orkiestry dętej, odznaczenia i podziękowania – tak w skrócie świętowano dziś powiatowy Dzień Strażaka w Łomży.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Katedrze pw. św. Michała Archanioła w Łomży. Słowo do wiernych skierował proboszcz parafii ks. Marian Mieczkowski. W homilii podkreślił, jak ważna jest służba drugiemu człowiekowi. Zwrócił też uwagę, że potrzeba dziś świadectwa miłosierdzia czynionego bliźniemu. Po Eucharystii przedstawiciele służb, władz samorządowych, harcerstwa przeszli w uroczystym pochodzie na łomżyński Stary Rynek. Powiewały sztandary Ochotniczych Straży Pożarnych z Miastkowa, Piątnicy, Konarzyc, Jedwabnego, Kalinowa, Czarnocina, Drozdowa, Starych Kupisk, i Olszyn.

Nadano sztandar Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Odczytano również list gratulacyjny Prezydenta Andrzeja Dudy, w którym podkreślał on rolę straży pożarnej w niesieniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Pokrzepiających słów nie żałował również strażakom i służbom współpracującym wiceminister Jarosław Zieliński. Jesteśmy z Was dumni – podkreślał wielokrotnie sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przekazano również medale, nagrody i awanse. Wyczytany i uhonorowany dyplomem został Dominik Truchel. W styczniu 11 latek z Długoborza uratował życie własne i swojego brata, widząc unoszący się w domu dym.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *