RN
TwitterFacebook

Region. Dzisiaj policjanci przyglądają się pieszym

W całym kraju dziś (14.11.) trwa policyjna akcja NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO – OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI. To już jedenasta edycja.

Mundurowi zwracają dzisiaj uwagę pieszych i użytkowników rowerów. Szczególną opieką zostaną objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Niestety zauważamy, że są nieprawidłowości. Piesi nie korzystają z miejsc do tego przeznaczonych. Często gdzieś przemykają przez jezdnię przed samochodami. Nie jest to bezpieczne – wyjaśnia Ewelina Szlesińska oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Policjanci akcję przeprowadzą również po zmroku i poza miastem, gdzie będą sprawdzać czy piesi poruszając się np. poboczami mają elementy odblaskowe.

Od stycznia do końca września w województwie podlaskim w wypadkach z kategorii najechania na pieszego było 87. O 18 mniej niż w takim samym okresie roku ubiegłego.

mb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =