RN
TwitterFacebook

Region. Internetowy oszust wpadł w ręce policji

W województwie śląskim zatrzymany został oszust internetowy, który wyłudził, 100 tysięcy złotych. Mężczyzna oszukał kilkadziesiąt osób z całej Polski. W akcji brali udział kolneńscy i białostoccy policjanci.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w wyniku intensywnej, trwającej wiele miesięcy pracy ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej.

Mężczyzna ten, za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży urządzenia i produkty z zakresu gastronomii. Jednak większość przesyłek nigdy nie trafiła do klientów, natomiast wpłacone za nie pieniądze gromadziły się na koncie oszusta. Podejrzany oszukał w ciągu roku kilkadziesiąt osób z całego kraju – informuje sierż. sztab. Monika Chmielewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

W miniony wtorek (25.02.) wkroczyli do siedziby firmy mężczyzny. Zatrzymano tam 40-latka i zabezpieczono między innymi komputery. Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące oszustw internetowych. Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd.

KPP Kolno/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *