RN
TwitterFacebook

Region. Jasełka w Szkole Podstawowej w Olszynach zaraziły publiczność świąteczną atmosferą

Święta za pasem, więc jest to też czas Jasełek w szkołach. Jedno z takich przedstawień miało miejsce w Szkole Podstawowej w Olszynach, gdzie dzieci odśpiewały pięknie kolędy oraz odegrały widowisko Bożego Narodzenia.

Gwiazdami dzisiejszego przedpołudnia były zdecydowanie dzieci, które wystąpiły w dzisiejszych Jasełkach. Po krótkim wystąpieniu pani dyrektor, Sylwii Pieńkowskiej, scena należała tylko do dzieci, które wcieliły się w postaci: Józefa i Maryi, trzech pasterzy, trzech króli, anioły, diabła, Śmierć oraz Heroda. Aktorzy byli ubrani w odpowiednie stroje, a całość została pięknie zainscenizowana.

W Jasełkach wzięli udział uczniowie od klas 4-7 – tłumaczy Karolina Grabek, nauczycielka języka polskiego w SP w Olszynachktóra odpowiadała za scenariusz przedstawienia – Zapał był ogromny. Dzieci angażowały się, pomagały. Codziennie ćwiczyliśmy, czego efektem były dzisiejsze Jasełka. Zabawa była ważnym elementem, ale myślę, że Jasełka pozwoliły uczniom przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pozwoliły poczuć tę atmosferę, ale wprowadziły je również w atmosferę duchową, więc jak najbardziej pomogły i duchowo w sposób taki dość humorystyczny i zabawny.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *