TwitterFacebook

Region. Marcin Sekściński z Kolna nowym wicewojewodą podlaskim

Marcin Sekściński z Kolna i Tomasz Madras z Białegostoku zostali dziś (3.01.) powołani na funkcje wicewojewodów podlaskich. Jednocześnie swoją funkcję przestał pełnić dotychczasowy wicewojewoda Jan Zabielski.

O zmianach w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim mówiło się od dłuższego czasu. Wczoraj (2.01.) premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Jana Zabielskiego, dotychczasowego wicewojewody podlaskiego. Na jego miejsce zostali powołani dwaj nowi wicewojewodowie – dr Tomasz Madras (I wicewojewoda) oraz Marcin Sekściński (II wicewojewoda).

Sekściński pochodzi z Kolna i dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora Centrum Kultury Gminy Kolno. Jest także członkiem zespołu doradczego ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy wicepremierze Jarosławie Gowinie. W poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Miasta Kolno. Kolnianin ukończył Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB. Jest absolwentem podyplomowych studiów MBA i z zakresu administracji publicznej. 

Natomiast białostoczanin Tomasz Madras (lat 37) z wykształcenia jest politologiem i ekonomistą. Zdobył tytuł doktora nauk społecznych. W ostatnim czasie pełnił funkcję szefa gabinetu ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. W latach 2016-2019 był pełnomocnikiem Wojewody Podlaskiego ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wieloletni wykładowca na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. w latach 2006-2018 był radnym Rady Miasta Białystok, w ostatniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta. Przez 10 lat był działaczem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *