RN
TwitterFacebook

Region. Nawałnica narobiła szkód

Strażacy w regionie mieli ręce pełne roboty. Przygniecione drzewami samochody, zerwane dachy i powalone drzewa. Krajobraz po wczorajszej (4.10.) nawałnicy musieli sprzątać do późnych godzin nocnych.

W Borkowie wiatr zmiótł stodołę, w której były zwierzęta. Niestety trzy cielęta zginęły. W Kolnie zerwało też część dachu z jednego z zakładów produkcyjnych. Na krajowej 63 drzewa przygniotły dwa samochody, podobna sytuacja miała miejsce w Jednaczewie – na szczęście nikomu nic się nie stało.

Najwięcej szkód nawałnica wyrządziła jednak w okolicach Łysych w powiecie ostrołęckim. W samej Ostrołęce były podtopienia ulic i powalone drzewa. W całym kraju straż wyjeżdżała do zdarzeń ponad 1670 razy. Tylko na Mazowszu ponad 400.

Aktualizacja, godz. 9:37:

Od wczoraj, od godziny 16 kolneńscy strażacy odnotowali 63 zdarzenia, które były skutkami wichur. Najczęściej musieli interweniować na terenie Kolna, gminy Kolno oraz gminy Turośl – informuje Tomasz Sielawa, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Chociaż strażacy sukcesywnie usuwają skutki wczorajszych nawałnic, ciągle dostają nowe zgłoszenia o powalonych drzewach oraz zerwanych dachach.

Podobna sytuacja miała miejsce w powiecie ostrołęckim. W ciągu zaledwie kilkunastu minut strażacy otrzymali ponad 100 zgłoszeń. Najbardziej ucierpiała gmina Łyse – mówi mł bryg Robert Chodkowski oficer prasowy komendanta Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. 

Łącznie ostrołęcka straż pożarna odnotowała ponad 120 zgłoszeń

pz/jt/mś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × three =