TwitterFacebook

Region. Oświadczenie europosła Krzysztofa Jurgiela ws. marszu równości w Białymstoku

Jestem zaniepokojony i głęboko poruszony zapowiedzią środowisk LGBT zorganizowania 20 lipca br. w Białymstoku tzw. marszu równości. środowiska te, w imię swoiście pojmowanej równości, pod przykrywką haseł o tolerancji i wolności, wychodzą na ulice miast w Polsce, aby żądać zalegalizowania małżeństw oraz adopcji dzieci przez pary tej samej płci, a także wprowadzania edukacji seksualnej dla najmłodszych według standardów WHO.

Marsze równości, zwykle, przekształcają się w manifestacje pogardy i nietolerancji wobec chrześcijan, w otoczce nieprzyzwoitych, a nawet wulgarnych zachowań, które powodują publiczne zgorszenie, atakując naturalne poczucie wstydu u dzieci. Ostentacyjnej promocji zła towarzyszy profanacja wartości chrześcijańskich, parodiowanie obrzędów liturgicznych oraz symboliczna przemoc wobec ludzi wierzących, których uczucia religijne są obrażane.

Nie mogę zgodzić się na to, aby ulice Białegostoku stały się areną walki z Bogiem i Kościołem, aby przedstawiciele środowisk LGBT szerzyli rewolucję obyczajową w myśl ideologii gender. Jej wdrażanie, rozłożone na etapy, doprowadzi do destrukcji rodziny, zagraża tożsamości mężczyzny i kobiety oraz może skutkować zaburzeniami osobowości dziecka. Nie ma zgody na szerzenie „cywilizacji śmierci” – jak przestrzegał św. Jan Paweł II.

Ze zdumieniem przyjąłem postawę i wypowiedzi prezydenta miasta – Tadeusza Truskolaskiego, który nie dostrzega zagrożeń dla spokoju, bezpieczeństwa, ładu społecznego i moralnego, z powodu planowanego tzw. marszu równości w Białymstoku. Jestem przeświadczony, że wynika to z jego zaangażowania w nurt polityki sił lewicowo-liberalnych, afirmujących postulaty LGBT.

Krzysztof Jurgiel

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *