RN
TwitterFacebook

Region. Otwarcie siedziby Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy

Hufiec pracy ze świetlicą środowiskową, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży – m.in. te podmioty znalazły swoje miejsce w otwartej w czwartek (19 września br.) nowej siedzibie Podlaskiej Komendy OHP w Białymstoku.

Właśnie ziściło się pragnienie podlaskiej społeczności ochotniczych hufców pracy o posiadaniu nowoczesnej, dobrze wyposażonej siedziby, w której młodzież otrzyma kompleksowe wsparcie i pomoc z zakresu kształcenia i rozwoju zawodowegomówił podczas uroczystego otwarcia Adam Krzysztof Romatowski, Wojewódzki Komendant OHP.Jesteśmy przekonani, że dzięki inwestycji nasza praca i nasze działania będą bardziej efektywne.

Dotychczas jednostki działające w ramach podlaskich OHP zlokalizowane były w wynajmowanych, rozproszonych budynkach.

Nowa siedziba powstała w imponującym tempie. Kamień węgielny pod jej budowę wmurowano zaledwie kilkanaście miesięcy temu, na początku kwietnia ub. roku. Łączny koszt inwestycji finansowanej z budżetu państwa to niemal 7 mln 600 tys. zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego podczas czwartkowej uroczystości reprezentował Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu Marszałka. Oczytał on list Artura Kosickiego,  w którym marszałek  gratuluje realizacji udanej inwestycji.

„Cieszę się, że w tym miejscu zagości nowoczesność, ale także poprawią się warunki realizacji wszystkich spraw związanych z działalnością państwa instytucji” – czytamy w liście marszałka.

Jak podkreśliła obecna na uroczystości Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, obecnie mamy dobry czas na rynku pracy, który należy poświęcić właśnie na poprawę jakości świadczonych usług przez instytucje takie jak OHP.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podziękował Komendantów Głównemu OHP za to, że dostrzegł potrzeby podlaskiej instytucji.

Mam nadzieję, że dobre warunki doprowadzą do tego, że wyniki, które OHP w województwie podlaskim osiągało, będą jeszcze lepsze. Życzę dobrego funkcjonowania w nowym obiekcie – dodał minister.

Po poświęceniu obiektu przez duszpasterza podlaskich OHP – księdza Jana Nikodema Hołodoka, goście zwiedzili nową siedzibę instytucji.

W nowym obiekcie znajdującym się przy ul. Trawiastej zlokalizowany jest nie tylko Hufiec Pracy wraz ze świetlicą środowiskową, który zapewni młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji, możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego oraz opiekę wychowawczą nakierowaną na profilaktykę, socjalizację i resocjalizację. Jest tu także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, które ma za zadanie zapewnić młodzieży dostęp do usług rynku pracy takich jak: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe i nauka aktywnego poszukiwania pracy, organizacja szkoleń, programy rynku pracy.

Poza tym w nowej siedzibie mieści się także Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży gwarantujący młodzieży dostęp do usług szkoleniowych i kursowych, a także Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia „Zielona Linia” (to ogólnopolska infolinia publicznych służb zatrudniania zapewniające dostęp do informacji na temat usług rynku pracy, świadczeń oraz wsparcia oferowanego przez urzędy pracy z wykorzystaniem technicznych środków komunikacji).

W budynku przy Trawiastej 20 b zlokalizowane jest także Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży – ogólnopolska infolinia zapewniającą dostęp do informacji na temat usług świadczonych przez OHP, jak również biuro Podlaskiej WK OHP koordynujące działalność OHP w województwie podlaskim i zapewniające obsługę administracyjną.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *