RN
TwitterFacebook

Region. Podlascy samorządowcy i pedagodzy nagrodzeni przez ministra edukacji narodowej

Kilkudziesięciu nauczycieli i osób zasłużonych dla rozwoju oświaty i wychowania odebrało w czwartek (14.10) w Ministerstwie Edukacji Narodowej, odznaczenia państwowe, medale i nagrody. Wśród nagrodzonych znalazł się burmistrz Kolna Andrzej Duda i wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. 

Dariusz Piontkowski – Minister Edukacji Narodowej podkreślał, że 14 października jest dniem, kiedy w sposób szczególny można podziękować pracownikom oświaty za ich codzienną pracę.

– Dziękujemy nauczycielom za to, że wkładają tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, w wychowanie i nauczanie tego, aby byli dobrymi obywatelami, dobrymi ludźmi, ale też, aby nabyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im swobodnie poruszać się w świecie dorosłych.

Minister zaznaczył, że tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbywają się w szczególnych warunkach, wyraził wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie polskich szkół do pracy w warunkach panującej epidemii – prowadzenia zajęć w systemie zdalnym i powrocie do systemu stacjonarnego.

Podczas uroczystości nagrodzonych zostało kilkudziesięciu nauczycieli, pracowników oświaty i osoby zaangażowane na rzecz rozwoju edukacji.

Jednym z uhonorowanych został wicemarszałek Marek Olbryś, który otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. To odznaczenie nadawane jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty.

– Temat oświaty jest mi bliski z perspektywy zawodowej i niejako prywatnej. Jako radny wojewódzki czterech kadencji zajmowałem się m.in. stypendiami dla uczniów, a też należy podkreślić, że Sejmik Województwa Podlaskiego nadzoruje działalność trzech centrów edukacji nauczycieli – powiedział w rozmowie z portalem Wrota Podlasia wicemarszałek Olbryś. – To, jak w praktyce wygląda edukacja znam też m.in. z relacji mojej żony, wieloletniej nauczycielki i dyrektor szkoły w Łomży. Dzięki temu rozumiem, że jest to dziedzina niełatwa, wymagająca wsparcia i opieki ze strony państwa.

Wicemarszałek złożył życzenia nauczycielom z okazji ich święta. Odniósł się też do obecnej sytuacji i trudności związanych z funkcjonowaniem szkół i pracą pedagogów w warunkach epidemii.

Wytrwałości, bo to niełatwa praca oraz dużych osiągnięć zawodowych – dodał.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał też burmistrz Kolna Andrzej Duda. Ministerialnymi odznaczeniami uhonorowano również m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Białymstoku – Halinę Popławską i Franciszka Górskiego.

W tym roku, z powodu panującej epidemii obchody święta pracowników oświaty miały inną formułę niż w latach ubiegłych. W uroczystościach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bezpośredni udział mogła wziąć zdecydowanie mniejsza liczba gości. Wydarzenie było transmitowane online.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =