RN
TwitterFacebook

Region. Podlaska KAS wykryła gazowe oszustwo

34 tysiące litrów gazu LPG oraz ponad 350 butli z gazem propan-butan sprzedała „na lewo” jedna ze stacji autogazu w województwie mazowieckim. Nielegalny proceder związany z oszustwami podatkowymi w obrocie gazem wykryli i przerwali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na jednej ze stacji gazu, której właścicielem jest mieszkaniec województwa mazowieckiego, może dochodzić do oszustw podatkowych związanych ze sprzedażą gazu.

Analiza dokumentacji księgowej, stanów magazynowych oraz transakcji finansowych dokonywanych przez przedsiębiorcę pozwoliła na ustalenie, że właściciel stacji w ostatnich dwóch miesiącach nie zewidencjonował na kasie sprzedaży 34 tysięcy litrów gazu LPG oraz 357 jedenastokilogramowych butli z gazem propan-butan.

Przedsiębiorca nie zakwestionował ustaleń kontrolujących. Mężczyznę, a także jednego z pracowników stacji ukarano grzywnami w łącznej wysokości 6 500 złotych. Ponadto właściciel stacji w obecności funkcjonariuszy KAS zewidencjonował nieujętą wcześniej sprzedaż gazu na kwotę blisko 93 tysięcy złotych.

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *