TwitterFacebook

Region. Wojska Obrony Terytorialnej przeszkoliły kolejnych żołnierzy [FOTO]

Blisko 1 200 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w miniony weekend. Niemal 400 Terytorialsów opuściło obiekty wojskowe, aby szkolić się w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO).

– Za nami największe, od momentu utworzenia brygady, szkolenie rotacyjne. W zeszłym roku, w rekordowym terminie, szkoliło się jednocześnie ponad 600 Terytorialsów. W tym roku największe szkolenie rotacyjne jest już dwukrotnie większe – mówi dowódca 1PBOT płk Sławomir Kocanowski.Warto podkreślić, że około 400 żołnierzy wyszło poza koszary i obiekty wojskowe, aby szkolić się w swoich rejonach odpowiedzialności. Tego typu szkolenia będą coraz częstsze, ponieważ są najlepszą metodą na poznanie terenu działań – dodaje dowódca brygady.

Szkolenie poza obiektami wojskowymi odbyło się w Ogrodniczkach (powiat białostocki), w okolicach Straży (powiat sokólski), w Czerwonym Borze (powiat zambrowski) oraz w okolicach Płociczna (powiat suwalski). Ponadto żołnierze przechodzili szkolenie strzeleckie na cywilnym obiekcie w Turośni Kościelnej, który posiada certyfikację Dowództwa WOT.

Ostatnia, w tym roku, szansa na powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej będzie w listopadzie. Szkolenia kandydatów rozpoczną się 15 listopada i potrwają do 30 listopada. Rekrutacja prowadzona jest przez Wojskowe Komendy Uzupełnień w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Bielsku Podlaskim. Aplikację można też złożyć drogą elektroniczną poprzez platformę elektroniczną ePUAP.

W miniony weekend liczebność WOT przekroczyła 21 000 żołnierzy, z czego w szeregach 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej służbę pełni ponad 2 000 żołnierzy.

DWOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *