RN
TwitterFacebook

Rekolekcje animatorów Odnowy

Miłość Boża i droga rozwoju duchowego chrześcijanina – to wybrane tematy poruszane podczas trwającej od poniedziałku w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży Szkoły Animatora. W rekolekcjach zamkniętych uczestniczy 29 osób z diecezji łomżyńskiej i ełckiej, posługujących we wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym.

Nie jest to szkoła sensu stricte – podkreśla ks. Wojciech Nowacki, prowadzący i diecezjalny koordynator grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łomżyńskiej. Nazwa jest myląca,bo może kojarzyć się ze szkoleniem zawodowym, tymczasem są to rekolekcje zamknięte, na których podejmujemy bardzo ważne tematy. Zaczynaliśmy od perspektywy drogi rozwoju duchowego chrześcijanina. Mówiliśmy o etapach, których przeżywanie pomaga nam odnaleźć samego siebie – zaznacza ks. Wojciech Nowacki.

Rekolekcje przeznaczone są dla animatorów Odnowy w Duchu Świętym. To osoby prowadzące małe grupy dzielenia, mające za sobą długi okres doświadczenia posługi we wspólnocie. Uczestnicy rekolekcji pochodzą z diecezji łomżyńskiej i ełckiej. Dla mnie jest to szkoła Pana Boga, który jest miłością. Jestem na drugim roku, uczę się nawiązywać bliższą relację z Bogiem – mówi uczestniczka Ewa ze wspólnoty “Miriam” z Ostrowi Mazowieckiej. Program rekolekcji został wypracowany w Centrum Formacji „Wieczernik” w Magdalence. Szkoła potrwa do poniedziałku.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − eleven =