RN
TwitterFacebook

Relikwie św. Leopolda Mandića trafią do parafii w Zambrowie

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie rozpoczęło się czterdziestogodzinne nabożeństwo. Jak zaznacza ks. Wojciech Nowacki proboszcz zambrowskiej parafii jest to czas wyznania wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym sakramencie oraz wspólnotowej i osobistej adoracji eucharystycznej. Duszpasterz zachęca, aby pośród codziennych zajęć zarezerwować czas na adorację Jezusa eucharystycznego.

W nocy z piątku na sobotę przewidziano adorację całonocną, w którą zaangażowane są osoby indywidualne oraz wspólnoty działające w parafii.

W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Leopolda Mandića, patrona spowiedników, penitentów, chorych na nowotwory i służby zdrowia.

Słowo Boże będzie głosił ks. dr Jarosław Kotowski Wikariusz Biskupi, były Rektor Seminarium.

Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest też wprowadzeniem w całodniową adorację Najświętszego sakramentu, która od poniedziałku będzie miała miejsce we wszystkie dni powszednie od Mszy św. o godz. 7.00 do Mszy św. o godz. 18.00. W październiku i podczas Nowenny za zmarłych do wieczornego nabożeństwa.

red. JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − four =