TwitterFacebook

Rodzina z gminy Mały Płock potrzebuje pomocy

Rodzina z Rogienic Wielkich potrzebuje pomocy. Z apelem o wsparcie finansowe i rzeczowe dla rodziców chorego na postępujący zanik mózgu Dawida zwrócił się wójt gminy Mały Płock, Józef Dymerski.

Wielodzietna rodzina mieszka w bardzo złych warunkach. By poprawić warunki życia chorego dziecka, rodzice własnymi siłami próbują jak najszybciej zakończyć budowę nowego domu przed nadchodzącą zimą. Cała rodzina szuka sposobów na zebranie potrzebnych pieniędzy. Wójt gminy Mały Płock zajął się sprawą i zaapelował o pomoc finansową i rzeczową dla rodziców Dawida Rogińskiego.

– Trudna sytuacja rodzinna Państwa Rogińskich skłoniła mnie do zaangażowania się w pomoc, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to bardzo zgodna, pracowita rodzina, jednak borykająca się z problemami finansowymi, na dodatek doświadczona przez ciężką chorobę dziecka – tłumaczy Józef Dymerski. – Potrzeba jeszcze około 20 tys. złotych – dodaje wójt gminy Mały Płock.

Sytuacja ekonomiczna rodziny przyczyniła się do tego, że stale korzysta ona z pomocy społecznej. – Wszystkie środki przeznaczają na remont tego nowego domu, bo chcą jak najszybciej zmienić miejsce zamieszkania (…) proszę wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc tej rodzinie – mówi Barbara Duchnowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małym Płocku.

Jeśli więc chcieliby, mogliby Państwo pomóc, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Małym Płocku, tel. (86) 279 13 12.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *