RN
TwitterFacebook

Rolnicy z gminy Mały Płock szkolą się [FOTO]

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Mały Płock w powiecie kolneńskim. To w ramach programu “Ja w internecie”, na który udało się pozyskać ponad 26 tysięcy złotych.

Wiedzę o tym, jak korzystać z internetu i unikać zagrożeń z nim związanych zdobędą między innymi rolnicy. „Rolnik w sieci” to nieodpłatne szkolenie dla początkujących i zaawansowanych mające ułatwić pracę rolnikom. – Mam nadzieję przekazać takie informacje, które pozwolą na to, żeby uczestnicy szkolenia w sposób skuteczny potrafili znajdować informacje w sieci na temat produktów, które będą mogli sprzedawać w korzystnych cenach, na temat prowadzonych przez nich upraw, na temat hodowli zwierząt – mówi prowadzący zajęcia komputerowe Marcin Lipiński.

Uczestnicy zapoznają się z najbardziej popularnymi portalami rolniczymi i forami rolników, uczą się wypełniać wnioski o dotacje, korzystać z usług e-administracji, rozliczeń podatkowych online, usług Kasy Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Agencji Rozwoju Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz korzystania z pomocy Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i innych instytucji kluczowych w pracy rolników.

Szkolenia skierowane są do osób powyżej 25 roku życia. Dodatkowe umiejętności zdobędzie blisko 50 mieszkańców gminy. – Kolejnym realizowanym modułem będzie „Rodzic w internecie” – zapowiada Ilona Giełgut z Urzędu Gminy w Małym Płocku. Dodajmy, że szkolenia w ramach projektu “Ja w internecie” odbywają się dzięki wsparciu unijnemu. Realizuje je Fundacja Legalna Kultura.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + eight =