TwitterFacebook

Różaniec do Granic

W Tatrach, na Bałtyku, na Bugu, za kołem podbiegunowym i w wojskowej bazie Bagram na terenie Afganistanu. Polacy odmówią dziś różaniec. Główne założenie akcji pod hasłem „Różaniec do Granic” to otoczenie całego kraju modlitwą. Organizatorzy chcą, by Polacy zjednoczyli się w modlitwie o pokój, o umocnienie wiary i za rodziny.

Modlitwa odbywa się w dniu, w którym Kościół Katolicki obchodzi wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W przededniu setnej rocznicy objawień w Fatimie – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia. Wydarzenie wpisuje się w obchody tej rocznicy. Chcemy podjąć prośby Matki Bożej do porzucenia grzechów, nawrócenia, odmawiania różańca – podkreśla Maciej Bodasiński. Zaproponował, by tym razem różaniec był odmawiany poza murami kościołów. To zaproszenie dla katolików, aby spotkali się z tymi, którzy zwykle do świątyń nie zaglądają.

Niektóre miejsca modlitwy są niezwykłe. Rybacy z Jastarni wypłyną kutrami na Zatokę Pucką. Młodzież z Polski na Babiej Górze będzie się modlić ze Słowakami. Do inicjatywy dołączyli także niektórzy kapelani na lotniskach.Dodatkowo w całej Polsce z myślą o osobach starszych i chorych wiele parafii organizuje podobne modlitwy na miejscu, łącząc się duchowo z uczestnikami na granicach.

Różaniec Do Granic odbędzie się także poza granicami Polski. Do modlitwy przyłączą się miedzy innymi katolicy w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Japonii.

To wspaniale, że „Różaniec do granic” zaproponowali świeccy – mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik rzecznik prasowy Episkopatu Polski. Dla niego to bardzo dobry znak, który przypomina, że Kościół Katolicki to duchowni, zakonnice i świeccy.

Każdy z nas jest częścią Kościoła i jest za niego odpowiedzialny. „Różaniec do Granic najlepiej pokazuje jak grupa osób może zaangażować do swego pomysłu cały świat” – dodaje ksiądz Rytel-Andrianik.

Różaniec do granic to akcja składająca się z dwóch części. Najpierw ze swoich miast i miejscowości uczestnicy pojadą do kościołów stacyjnych. Tam o godzinie 10.30 zaplanowano konferencje, później mszę i adorację Najświętszego Sakramentu. W drugiej części wszyscy udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.00.

Wydarzenie pod hasłem „Różaniec do granic” to odpowiedź na wezwanie Matki Bożej z objawień w Gietrzwałdzie i w Fatimie, aby codziennie odmawiać różaniec i nawracać się. Organizatorzy chcą, aby modlić w intencji ojczyzny, świata i rodzin.

IAR/Red

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *