RN
TwitterFacebook

Rozważania pielgrzyma duchowego (5 dzień)

5 sierpnia – 5 dzień pielgrzymki. Łączymy się duchowo z pątnikami łomżyńskiej pielgrzymki i rozważamy Słowo Boże przygotowane na dzisiejszy dzień.


Dzień powszedni albo wspomnienie poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
Z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do NMP, n.44: Tylko Maryja znalazła łaskę u Boga bez pomocy innej ludzkiej istoty. Wszyscy, którzy po Maryi znaleźli łaskę u Boga, znaleźli ją jedynie przez Maryję i tylko przez Nią znajdą ją ci, którzy jeszcze przyjdą. Maryja była pełna łaski, kiedy pozdrowił Ją Archanioł Gabriel; została przepełniona obfitością łask, kiedy Duch Święty na Nią zstąpił i w sposób tajemniczy Ją osłonił. […] Najwyższy uczynił Maryję jedyną Skarbnicą swoich bogactw i jedyną Szafarką łask, aby według swojej woli uszlachetniała, podnosiła i wzbogacała ludzi; aby wprowadzała, kogo zechce, na wąską drogę wiodącą do nieba; aby przeprowadzała, kogo zechce, mimo wszelkich przeszkód,przez ciasną bramę życia […]. Jezus jest zawsze i wszędzie owocem i Synem Maryi, a Maryja jest wszędzie prawdziwym drzewem, które nosi owoc żywota, i prawdziwą Matką, która rodzi Jezusa Chrystusa.
Nasza kochana Mamo pragniemy z sercem przepełnionym wdzięcznością zanosić do Jezusa za Twoim pośrednictwem wszystkie nasze prośby.
Panno łaskawa, módl się za nami.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *