RN
TwitterFacebook

Rozważania pielgrzyma duchowego (6 dzień)

W liturgii Kościoła dziś Święto Przemienienia Pańskiego, a na pielgrzymce szósty dzień pielgrzymowania. Zapraszamy do wysłuchania rozważań przygotowanych przez ks. Łukasza Gołaszewskiego ojca duchownego łomżyńskiej pielgrzymki.


Maryjo dzisiaj Jezus zabiera swoich uczniów na górę Tabor, by tam ukazać swoje boskie oblicze. Na tej górze uczniowie otrzymują polecenie, by słuchali Jezusa. Ty też wskazywałaś na swego Syna, by słuchać co ma każdemu z nas do powiedzenia: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Każdy z nas niezależnie od aktualnej sytuacji życiowej, obranej drogi – niezależnie od tego czy czujemy się szczęśliwi i spełnieni, lub też odwrotnie, odrzuceni i zrozpaczeni – wzywany jest nieustannie do nawrócenia. Droga nawrócenia jest konieczna, by kiedyś ujrzeć Boga taki jaki jest, bez włożonego wysiłku i wymagania od siebie, nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć.
Maryjo chcemy dzisiaj polecać Tobie wszystkie osoby, które nie radzą sobie w życiu. Prosimy Ciebie, pomóż im odnaleźć właściwą drogę.
Królowo Apostołów – módl się za nami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *