RN
TwitterFacebook

Ruszyła III edycja “Nadziei w Chórze”! [FOTO]

Nie Tykocin, a Łomża, nie jedenaście a 7 chórów. Choć koronawirus pokrzyżował nam część z planów organizacyjnych, nie zdołał nas jednak pozbawić radości z wielkiego święta muzyki. W Kościele Rektoralnym w Łomży rozpoczęły się przesłuchania w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”.

Znakomite chóry z całej Polski od godz. 12.45 prezentują się przed wybitnym jury: prof. dr. ha. Bożenną Sawicką, prof.dr.hab. Mariuszem Kończalem i prof. UMCS dr hab. Monika Mielko-Remiszewską. Prof UMFC dr. hab. Anna Olszewska – dyrektor artystyczny festiwalu towarzyszy nam dzięki transmisji. Choć przebywa na kwarantannie ona także ocenia występujących ze swojego domu.

Co w sposób szczególny brane jest pod uwagę podczas wykonań? Czy elementy techniczne mogą górować nad przekazem emocjonalnym? Zapytaliśmy o to tuż przed rozpoczęciem przesłuchań przewodniczącą jury, prof. dr. hab. Bożennę Sawicką z Uniwerystetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku:

Wszystko musi się przenikać nawzajem. Nie ma ważniejszych i mniej ważnych elementów. Przekaz emocjonalny, indywidualne zaangażowanie każdego wykonawcy powoduje, że grupa, zespól wykonawczy, chóralny jako jeden organizm. Do tego każdy dyrygent dąży – mówiła przewodnicząca Jury.

A czy życzenie dyrygentów stanie się rzeczywistością mogą państwo sprawdzić osobiście. Konkurs potrwa do godz. 16.00. Zapraszamy do Kościoła Rektoralnego w Łomży.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =