RN
TwitterFacebook

Ruszyła zacięta rywalizacja w turnieju JBB Nadzieja Cup [FOTO]

Już od pierwszego rozegranego gema na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży widać, że każdy z tych młodych tenisistów przyjechał zacięcie walczyć o najwyższe podium. Ruszył Turniej JBB Nadzieja Cup. Zawodnicy z różnych stron Polski do lat 14 rywalizują na dwóch kortach ziemnych o punkty w ogólnopolskim rankingu PZT. – Jest to turniej trzeciej rangi. Grają tu zawodnicy, którzy systematycznie jeżdżą na turnieje i przy tym dobrze wypadają – mówi Ewa Waldzińska, dyrektor turnieju. 

UKS Return Łomża na kortach przy III LO reprezentuje Wiktor Kosowski. Jego trener pokłada w nim spore nadzieje i liczy na dobrą grę w tym turnieju. Wiktor w ubiegłym roku dotarł do finału, w którym musiał ustąpić silniejszemu zawodnikowi z Olsztyna. – Nie chcę zapeszać, ale mam nadzieję, że oprócz tego, że potrafimy zorganizować świetnie wydarzenia sportowe, jesteśmy równie skuteczni jako trenerzy i Wiktor powalczy o pierwsze miejsce w tym turnieju – mówił tuż przed rozpoczęciem rozgrywek trener Tomasz Waldziński. Jak dodał, łomżyńskiemu zawodnikowi mogą pomieszać szyki dwaj zawodnicy, Jakub Solarski z Łodzi i Jakub Krawczyk z Warszawy.

Na 36 zgłoszeń do turnieju, organizatorzy mogli przyjąć tylko 12 zawodników i rozdać dodatkowe 4 dzikie karty. Młodzicy zarówno w fazie eliminacyjnej jak i finałowej grają w czterech grupach w formule każdy z każdym. – Każdy zawodnik w ciągu trzech dni rozegra sześć meczów tenisowych. Jest to super okazja do tego, żeby ogrywać się z innymi tenisistami, a także zdobyć cenne punkty Polskiego Związku Tenisa. Turnieje w formule Play-off powinny być dedykowane dla osób dorosłych, dlatego że jedzie się na drugi koniec Polski, ewentualnie przegrywa się pierwszy mecz i trzeba po tym jednym pojedynku wracać do domu – mówi Tomasz Waldziński.

Turniej potrwa do niedzieli. Grę młodych adeptów tenisa może podziwiać każdy. Wstęp na korty przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży jest wolny.

pz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *