RN
TwitterFacebook

Rycerze Kolumba w służbie prześladowanym [FOTO]

Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W ten sposób międzynarodowa wspólnota Zakonu Rycerzy Kolumba realizuje program modlitewny w intencji chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie za wiarę, okazując w ten sposób wsparcie współwyznawcom.

Do akcji włączyli się również Rycerze z Ziemi Łomżyńskiej. W minioną niedzielę odbyło się uroczyste wprowadzenie ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan do Katedry łomżyńskiej. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka datków pieniężnych na rzecz prześladowanych, odbudowę domów i kościołów w Dolinie Niniwy, zniszczonych na skutek aktów przemocy.

Rycerze prowadzili również modlitwę różańcową w tej intencji i wzięli udział w czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem. Ikonę Matki Bożej na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Frabrizio Diomedi. Kopie poświęcił abp Jean-Clement Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo.

Dziś o godzinie 18:00 w Katedrze odbędzie się Droga Krzyżowa. Obraz zostanie uroczyście pożegnany podczas sobotniej Mszy świętej o godzinie 18:00, zostanie w ten sposób przekazany Braciom Rycerzom Kolumba przy parafii pw. św. Brunona w Łomży.

pd / fot. Rycerze Kolumba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 16 =