RN
TwitterFacebook

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Od czerwca badania osób wyjeżdżających do sanatoriów

Wszystkie osoby wyjeżdżające do sanatoriów będą testowane na koronawirusa. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że pojawi się rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zdejmowania kolejnych obostrzeń oraz informacja o możliwości odbywania turnusów sanatoryjnych ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że NFZ wyda szczegółowe informacje dotyczące obowiązkowych testów na koronawirusa.

– Na 6 dzień przed udaniem się na turnus sanatoryjny, dana osoba będzie miała obowiązek na drive-thru przeprowadzenia takiego testu i negatywny wynik będzie upoważniał do wyjazdu do sanatorium. Testowanie osób wyjeżdżających do sanatoriów będzie powszechne, będzie obejmowało wszystkich skierowanych – dodał.

Skierowania do sanatoriów po 15 czerwca będą realizowane zgodnie z terminami. Pozostałe osoby, których leczenie uzdrowiskowe zostało odwołane z powodu koronawirusa, będą uzupełniały turnusy. Narodowy Fundusz Zdrowia wyśle do wszystkich zainteresowanych osób informacje o przebiegu procesu kierowania do sanatorium, jak i możliwych terminach odbycia turnusu rehabilitacyjnego.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =