RN
TwitterFacebook

Rzecznik ministerstwa zdrowia W. Andrusiewicz o dobowym rekordzie zakażeń koronawirusem

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem nie wynika z wybuchu dużych ognisk patogenu. Na konferencji prasowej wskazał, że infekcje są związane z powrotem do normalnego życia i zwiększoną liczbą interakcji między Polakami, co sprzyja powstawaniu rozproszonych ognisk zakażeń.

– Mamy korki na ulicach, mamy ludzi w tramwajach, mamy ludzi w autobusach, mamy powrót do pracy bezpośredniej. Tych kontaktów, interakcji na codzień mamy dużo więcej niż na wiosnę i na pewno niż w lecie, kiedy nie spotykaliśmy się na ulicach miast, w pracy – powiedział Wojciech Andrusiewicz

Rzecznik resortu zdrowia dodał, że zakażenia pojawiają się na imprezach rodzinnych, w zakładach pracy, opieki zdrowotnej, czy domach pomocy społecznej. Przypomniał, że w najbliższym czasie zakazane zostaną odwiedziny w DPS-ach.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że wkrótce można spodziewać się dodatkowych obostrzeń sanitarnych w najbardziej zagrożonych koronawirusem powiatach. Takie obostrzenia będą częścią nowej strategii, nad którą obecnie pracuje resort zdrowia.
Rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz powiedział, że nowe regulacje dotyczące spotkań międzyludzkich i kontaktów będą obowiązywały w powiatach znajdujących się w strefach czerwonej i żółtej. Mają one zostać wprowadzone w najbliższych tygodniach.

Obecnie w Ministerstwie Zdrowia dyskutowana jest bieżąca strategia walki z koronawirusem. Konsultacje ze specjalistami, lekarzami i farmaceutami mają na celu ustalenie, jakie dodatkowe zalecenia mogą uchronić Polaków przed zakażeniami i pomóc służbie zdrowia z obsługą pacjentów.

Resort zdrowia poinformował rano, że w ciągu doby wykryto 1587 nowych zakażeń koronawirusem. To rekordowy dobowy przyrost infekcji. Od wczoraj zmarły 23 osoby, które były zakażone koronawirusem lub chorowały na COVID-19. W tym samym czasie wyzdrowiały 582 osoby.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =